
Het verhaal van deze camper
Wij namen deze prachtige Adria Compact Plus SL via onze partner over van de eerste eigenaren; familie Van Ophem uit het Noord Franse Anor. De naam doet al vermoeden dat deze familie afkomstig is uit de Frans/Belgische grensstreek.
In Anor staat het “Familistière de Guise”. In de 19e eeuw stichtte de rijke André Godin (uitvinder van de beroemde gietijzeren pannen) dit gemeenschapshuis om zijn fabrieks- arbeiders en hun gezinnen onderdak te bieden. Het is een waar sociaal paleis, dat nu op de Historische Monumentenlijst staat. Godin droomde van een ideale maatschappij, waarin iedereen toegang had tot gelijke rijkdommen. Hij gebruikte zijn eigen vermogen om de leef- en woonomstandigheden van zijn werknemers te verbeteren. Hij bood ze een ongekend wooncomfort voor die tijd. Sociaal paleis, huishoudelijke diensten, scholen, theater, washok/zwembad, groentetuinen: niets was teveel voor het welzijn van het fabriekspersoneel. Nu is het gedeeltelijk een museum.
In het gemeenschapshuis is in 1867 de dag van de arbeid ingesteld. Hoe bijzonder is dat? De eerste dag van mei wordt hier elk jaar gevierd met een groot volksfeest.